Andra advent ❄️ Yinyoga & meditation
Klasse45 MINMindfulnesskalendern

Andra advent ❄️ Yinyoga & meditation

søndag 06 desember 2026

20:00 - 20:45 GMT+1

Start et abonnement og vi tilbyr deg LIVE-klasser Velg din medlemstype

Om sessionen

Klasse45 MINSessionens språj
MindfulnesskalendernFor alla

Mindfulnesskalendern ❄️ Yinyoga & meditation

Stanna upp, landa i kroppen och ge dig själv en stund av djup återhämtning varje advent.

Inför julen kan tempot omkring oss lätt skruvas upp. Som en del av Mindfulnesskalendern bjuder Inna in dig till en lugn oas där du får landa mjukt i adventsljusets sken.

Varje adventssöndag väver vi samman grundande yinyogapositioner med guidad meditation. Vi stannar länge i yinpositionerna för att släppa på spänningar i kropp och sinne och skapa plats för inre ro. Adventsklasserna avrundas med en stunds meditation för att förankra stillheten, landa i djupare närvaro och förhoppningsvis lämna dig med en varm känsla inuti.

Vem kan delta på klassen?

Detta är en del av Yogobes veckoschema men också en del av årets Mindfulnesskalender. Klassen ingår för alla betalande medlemmar men du är givetvis välkommen att delta oavsett. Enstaka klasser kostar 99 kr. 

Vad är Mindfulnesskalendern? (Behöver uppdateras!)

Mindfulnesskalendern bjuder in till daglig stillhet och återhämtning – just när du behöver det som mest. Under 24 dagar får du öppna en ny lucka med en förinspelad klass i meditation, lugn yoga, andning och yoga nidra som guidas av våra erfarna experter. Utöver luckorna bjuder årets julvärdar, Eleonora Ramsby Herrera och Pål Dobrin, in till en LIVE-streamad klass varje söndagkväll (boka klasserna här).

❤️ Anmäl dig till Mindfulnesskalendern här – vi startar den 1 december 🕯️

Var hittar jag denna klass efter att jag bokat?

  • Börja med att boka klassen (se bokningsknapp).
  • Efter att du har slutfört din bokning hittar du din bokade klass på din översikt.
  • Du får även en påminnelse per mejl 15 minuter innan klassen startar!
🎥  Kan du inte delta den angivna tiden? Boka dig ändå! Alla klasser spelas in och skickas vardagen därpå till alla som har bokat sig. Länken är tillgänglig i 72 timmar.

Fler yogaklasser online med Inna Mannert

Dato og tid for session

Siste mulighet til å bestille: 06 desember 2026 at 20:00 GMT+01:00

søndag 06 desember 2026 20:00 - 20:45 GMT+1

Utstyr

  • Filt
  • Ögonkudde
  • Yogablock
  • Bolster
  • Yogamatta

Vil du fylle på med utstyr hjemme? Besøk Yogobe Store

Reserver din plass!

Bestill stedet på Andra advent ❄️ Yinyoga & meditation mens det enda finns plasser
Registrer deg senest: 06 desember 2026 at 20:00 GMT+01:00