NYHET: yogasmycken i Yogobes Webshop

17 huhtikuuta 2016 | Av
Yogobe

Bland smycken som Mantraband och malas i Yogobes webshop hittar du nu även inspirerande yogasmycken i silver från Om Shanti Silver. Dessa smycken finns både som örhängen och halssmycken i form av olika yogapositioner såväl som AUM-tecknet. Läs mer och hitta dina favoriter här! 


Om Shanti Silver
Om Shanti Silver grundades och drivs av Pia Bohlin. Pia har arbetat med smycken i över 30 år och har hämtat mycket inspiration från sina resor i framförallt Asien. Under en av dessa resor kom hon i kontakt med fantastiska konstnärer och silversmeder i Indien, Bali samt Thailand, och med vilka hon inledde ett långvarigt samarbete.

Det var även på denna resa som Pia mötte yogan. På en strand i Goa väcktes intresset som efter en rundresa i Asien ledde till ett månadslångt besök på ett indiskt ashram. Yogan och meditationen har sedan dess varit ett dagligt inslag i Pias liv och hon arbetar numera även som yogalärare. Och det är just yogan som inspirerat henne till de vackra Om Shanti-smyckena i renaste silver som nu finns i Yogobes Webshop.  Så här säger Pia om yogan och sina smycken: 

”Jag har alltid trott på kärlekens kraft, den enda sanna ursprungskraften. Därigenom har mina yogainspirerade smycken kommit till. De har kommit till av kärlek och jag vill inspirera till en mer kärleksfull värld. En värld med mer medkänsla och kärlek. Yogan är verkligen en väg dit.”

Klicka in i webshopen på en gång och hitta dina favoriter bland alla vackra smycken! 

I vår webshop finner du även produkter och tjänster inom yoga och träning – allt som du kan behöva när du yogar och tränar hemma.

/system/media_objects/images/e7f/907/21-/original/aum_tecken_om_hsanti_silver_yoga_yogobe.jpg?1460546026

Yogobe

Me kirjoitamme, keräämme, luomme ja teemme parhaamme inspiroidaksemme lukijoitamme ja jäseniämme kestävään hyvinvointiin. Jos kaipaat sisältöä jostain tietystä aiheesta, älä epäröi ottaa yhteyttä: [email protected]

Search

Categories