Weekly class60 MINFlow

Power Hour

Monday 27 April 2026

17:00 - 18:00 GMT+0

Weekly LIVE classes are included in a premium subscription. Upgrade

99.00 SEK

Book

About the session

Weekly class60 MINLanguage of session
FlowEveryone

Power Hour - Vårboost för dina tankar

Tankarnas kraft. Tankarnas klarhet. Tankarnas kvalitet.
I detta power flow möter du extra många utmaningar som bjuder in dig att vara helt och hållet i nuet. När kroppen arbetar får sinnet möjlighet att stillna, fokusera och rensa.
Ett pass som tränar både närvaro och mental uthållighet,  med tacksamhet för tankarnas lugn och ro. 🧠

Vad är Power Hour?
Power Hour med Kitty är en serie om nio energigivande klasser där vi tillsammans lämnar vinterns mörker bakom oss och kliver in i vårens ljus. Med naturens kraft som inspiration öppnar vi upp för våra inre resurser – styrka, närvaro och livsenergi.

Du kan välja att delta i alla nio klasser som en sammanhängande minikurs i Power Yoga, eller plocka de tillfällen som passar dig bäst. Varje klass väver samman yogafilosofi, psykologi och praktiska verktyg för att minska skaderisk på mattan, med dynamiska flöden, styrka, rörlighet och inslag av meditation.

Klasserna är öppna för alla. Modifierade variationer erbjuds alltid, så att du kan möta yogan utifrån dina egna förutsättningar – just där du är.

Välkommen till en kraftfull, närande och vårpirrande yogastund 🌱

Vanliga frågor & svar

Vem kan delta på klassen?
Detta är en del av Yogobes veckoschema. Klassen ingår för alla betalande medlemmar men du är givetvis välkommen att delta oavsett. Enstaka klasser kostar 99 kr.

Kan man se klassen i efterhand?
🎥 Alla livesända klasser & event spelas in och skickas vardagen därpå till alla som har bokat sig. Länken är tillgänglig i 72 timmar. Så kan du inte delta den angivna tiden? Boka dig ändå så får du inspelningen!

Var hittar jag denna klass efter att jag bokat?
  • Efter att du har slutfört din bokning hittar du din bokade klass på din översikt.
  • Du får även en påminnelse per mejl 60 minuter innan klassen startar! 
Fler yogaklasser med Kitty Strand

Date & time of session

Last possible time to book: 27 April 2026 at 16:45 GMT+00:00

Monday 27 April 2026 17:00 - 18:00 GMT+0

Equipment

  • Yogamatta

Looking for equipment and props? Visit Yogobe Store

Reserve your spot!

Book your spot for Power Hour while it’s still available.
Sign up before: 27 April 2026 at 16:45 GMT+00:00