Weekly class60 MINFlow

Ögonflöde – Blunda Soft Flow

Monday 24 March 2025

18:00 - 19:00 GMT+0

Weekly LIVE classes are included in a premium subscription. Upgrade

99.00 SEK

Book

About the session

Weekly class60 MINLanguage of session
FlowFör alla

Ögonflöde – Blunda Soft Flow

Våra ögon överarbetar varje dag, ständigt mottagande av information och intryck som påverkar våra tankar och känslor. I denna yogastund ger vi våra ögon en chans att vila och återhämta sig. Genom att blunda och ge oss själva friheten att vara i nuet, skapar vi en ny upplevelse av närvaro och medvetenhet. Vi yogar med slutna ögon, vilket ger oss en möjlighet att vända blicken inåt och hitta ett djupare fokus. Fokus flyttas från det vi ser till det vi känner – både i kroppen och i sinnet.

Vi balanserar relationen mellan ögon och öron genom att bjuda in öronen att guida oss genom flödet. Med varje rörelse och position låter vi vår känslighet för ljud och vibrationer leda oss, istället för det visuella. Passet består av mjuka, sköna flöden med baspositioner, vilket ger en unik och avkopplande yogaupplevelse där vi kan känna oss helt närvarande utan att behöva titta. 


Vem kan delta på klassen?

Detta är en del av Yogobes veckoschema. Klassen ingår för alla betalande medlemmar men du är givetvis välkommen att delta oavsett – enstaka klasser kostar 99 kr. 

Var hittar jag klassen efter att jag bokat?

  • Börja med att boka klassen (se bokningsknapp).
  • Efter att du har slutfört din bokning hittar du din bokade klass högst upp i din översikt.
  • Du får även en påminnelse per mejl 15 minuter innan klassen startar!
🎥  Kan du inte delta den angivna tiden? Boka dig ändå! Alla klasser spelas in och skickas morgonen därpå till alla som har bokat sig. Länken är tillgänglig i 72 timmar.
 
Har du friskvårdsbidrag? 💡
Läs mer om hur du kan använda ditt friskvårdsbidrag på Yogobe här – du kan använda det dels för att bekosta ditt medlemskap på Yogobe Play, vår prenumerationstjänst, likväl när du köper enskilda onlinekurser eller specifika LIVE-event. Betala på egen hand eller via en frisk- och förmånsportal så som Benify, Epassi, Wellnet eller Benefits från Söderberg & Partners.

Fler tränings- och yogaklasser med Kitty Strand på Yogobe

Date & time of session

Last possible time to book: 24 March 2025 at 17:45 GMT+00:00

Monday 24 March 2025 18:00 - 19:00 GMT+0

Equipment

    No equipment needed for this session

Looking for equipment and props? Visit Yogobe Store

Reserve your spot!

Book your spot for Ögonflöde – Blunda Soft Flow while it’s still available.
Sign up before: 24 March 2025 at 17:45 GMT+00:00