Andra advent ❄️ Yinyoga & meditation
Tunnit45 MINMindfulnesskalendern

Andra advent ❄️ Yinyoga & meditation

sunnuntaina 06 joulukuuta 2026

21:00 - 21:45 GMT+2

Ilmaiset LIVE-tunnit, kun päivität jäsenyytesi aktiiviseksi tilaukseksi tänään! Katso tarjouksemme

Tapahtumasta

Tunnit45 MINTapahtuman kieli
MindfulnesskalendernKaikki

Mindfulnesskalendern ❄️ Yinyoga & meditation

Stanna upp, landa i kroppen och ge dig själv en stund av djup återhämtning varje advent.

Inför julen kan tempot omkring oss lätt skruvas upp. Som en del av Mindfulnesskalendern bjuder Inna in dig till en lugn oas där du får landa mjukt i adventsljusets sken.

Varje adventssöndag väver vi samman grundande yinyogapositioner med guidad meditation. Vi stannar länge i yinpositionerna för att släppa på spänningar i kropp och sinne och skapa plats för inre ro. Adventsklasserna avrundas med en stunds meditation för att förankra stillheten, landa i djupare närvaro och förhoppningsvis lämna dig med en varm känsla inuti.

Vem kan delta på klassen?

Detta är en del av Yogobes veckoschema men också en del av årets Mindfulnesskalender. Klassen ingår för alla betalande medlemmar men du är givetvis välkommen att delta oavsett. Enstaka klasser kostar 99 kr. 

Vad är Mindfulnesskalendern? (Behöver uppdateras!)

Mindfulnesskalendern bjuder in till daglig stillhet och återhämtning – just när du behöver det som mest. Under 24 dagar får du öppna en ny lucka med en förinspelad klass i meditation, lugn yoga, andning och yoga nidra som guidas av våra erfarna experter. Utöver luckorna bjuder årets julvärdar, Eleonora Ramsby Herrera och Pål Dobrin, in till en LIVE-streamad klass varje söndagkväll (boka klasserna här).

❤️ Anmäl dig till Mindfulnesskalendern här – vi startar den 1 december 🕯️

Var hittar jag denna klass efter att jag bokat?

  • Börja med att boka klassen (se bokningsknapp).
  • Efter att du har slutfört din bokning hittar du din bokade klass på din översikt.
  • Du får även en påminnelse per mejl 15 minuter innan klassen startar!
🎥  Kan du inte delta den angivna tiden? Boka dig ändå! Alla klasser spelas in och skickas vardagen därpå till alla som har bokat sig. Länken är tillgänglig i 72 timmar.

Fler yogaklasser online med Inna Mannert

Tapahtuman aika ja päivämäärä

Viimeinen mahdollisuus ilmoittautua: 06 joulukuuta 2026 at 21:00 GMT+02:00

sunnuntaina 06 joulukuuta 2026 21:00 - 21:45 GMT+2

Apuvälineet

  • Filt
  • Ögonkudde
  • Yogablock
  • Bolster
  • Yogamatta

Tarvitsetko apuvälineitä? Vieraile Yogobe Storessa

Varaa paikkasi!

Varaa paikkasi tapahtumaan Andra advent ❄️ Yinyoga & meditation, kun siellä on vielä tilaa.
Ilmoittaudu viimeistään: 06 joulukuuta 2026 at 21:00 GMT+02:00